6-aastase poisi noku paistes ja valus 02.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

6-aastasel pojal aastavahetuse paiku tekkis noku paistetus ja valulikkus. Konsulteerinud perearstiga alustasime lillavee vannidega ja valu tasapisi leevenes ning paistetus alanes. Paari nädala pärast arvasime, et ongi asi korras, kaebused kadusid. Jätsime vannid ära ja paari päeva pärast hakkas poja taas valulikkust kaebama. Jätkasime vannidega. Samas päris korras asi ikka pole. Pidevate vannidega oleme hoidnud asja nii-öelda kontrolli all, aga kui paar päeva jäävad vannid vahele, siis probleem kohe süveneb. Hetkel taas üks selline periood, kus poja kurdab valu (mitte ainult puudutamisel, vaid ka niisama), noku on paistes, erilist punetust näha ei ole ja paistetus tundub olevat pigem noku sees, kui otsas. Mul on tekkinud kahtlus, et asi ei ole eesnaha põletikus (mida me omaarust pidevalt ravinud oleme nende vannidega), vaid võib olla sootuks teine põhjus. Palun Teie arvamust, kas asi võib siiski olla eesnaha põletikus või mis muud põhjused võivad sellistel kaebustel veel olla.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Raske vastata ilma piossi ennast nägemata. Milline on eesnaha seisund - kas käib üle peenise pea. Kui käib, siis peaks eesnaha alust iga päeva sooja veega pesema. Paistetus tuleb ikka põletikust. Kus on aga põletiku tekke lähtepõhjus tuleb leida ja siis korrigeerida. Kõige sagedasem põhjus peitub ikkagi hügieeni probleemides. Regulaarne pesemine on seega vast kõige olulisem ennetuse võimalus!