kas seenhaigus? 16.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lgp dr. Punab

olen varasemalt põdenud mitmel korral kandidoosi ja ka sellekohast ravi saanud. partneril tekivad aeg-ajalt sugutile punased laigud ja akti ajal on halvemal juhul kipitust tunda. minul seevastu pole probleeme (kipitus, sügelus, üleloomulik voolus) esinenud. samas aga paraneb partneril kõik väga ruttu ja vahepeal kaovad probleemid täielikult. kas on soovitada mingit ravimit või on kindlasti vajalik arsti läbivaatus. lisainfi veel niipalju, et olen 8ndat nädalat lapseootel.

kõike kaunist,

ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleemid tekkisid peale rasetumist, siis on põhjuseks ilmselt rasedusest tingitud tupe keskkonna muutus. Raseduse ajal muutub naise hormonaalne foon ja sellega koos mingil määral ka tupe mikrofloora. Osa mikroobe võib mehe jaoks olla võõrad ja seeläbi ka põletikureaktsiooni põhjustada.

Vajadusel soovitan kasutada preservatiivi. Kui mehel ka siis nähud tekivad/püsivad peaks küll uuringutele tulema

Edu soovides

Margus Punab