Peenise peal on laik 06.07.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

3-4 nädalat tagasi tekkis selline laik peenise peale. Alguses oli natuke väiksem, ajapikku on suuremaks läinud. Valulik ei ole. On püsiv partner, kes käib regulaarselt kontrollis. Seksuaalelu on suhteliselt tihe. Varem arvasin, et äkki sai riist kuidagi viga ja see on lihtsalt üleliigne nahk aga siis see laik ju ei suureneks? Mis see laik võib olla? Millest see võib tekkinud olla ja kuidas seda ravida? Lugupidamisega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt ikkagi miski alaäge põletikuireaktsioon. Tekkida võib ka väiketraumast. Kui lähiajal ei taandu, siis tasuks vastuvõtule tulla. Siis kindlasti nii, et 24 tundi ei oleks peenist pestud - see võimaldaks vajadusel ka mikroobide uuringud teha.
Senimaale korralik kuid mitte ülemäärane hügieen - pesta 2 korda päevas. Üks kord leebe seebiga, teine lihtsalt veega. Võib lopudada kas kummeli- või saialille teega.