Sage urineerimine 16.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleemiks on sage urineerimine või õigupoolest pidev ärritus, mis ajab pidevalt kusele, kuigi käimist ennast võib edasi lükata päris mitu tundi. Selline ärritus püsib terve ärkveloleku aja, enamasti on ka öösel vaja kusel käia ja mõnikord enne magamajäämist samuti mitu korda. Eelmisel aastal tehti spermaanalüüs ja sekreedi analüüs. Mõlemad olid korras. Vaevuste jätkudes pöördusin kevad-talvel uroloogi juurde. Tollest pulgaga tehtud analüüsist leiti korduvalt mingid mikroobid (streptokokid ja enterokokk). Nende vastu sain 4x antibiootikume (Doksotsükliin, Sumamed, Nolicin, Penitsilliin) ja kuigi viimasel korral leiti vist ühe +iga Klebsiella pneumoniae, rohkem antibiootikume ei saanud, sest arst ei pidanud seda otstarbekaks. Kirjeldatud ärritus püsib aga siiamaani, segades igapäevaelu päris kõvasti, ka erektsioon ei ole enam korralik. Partner käis samuti arsti juures, on ravi saanud ning midagi ei kaeba peale selle, et voodielu lahja on ning mina närviline. Üks asi, mis ilmselt võib mõjutada, on see, et ma töö tõttu väga suure osa päevast istun ja peaks rohkem liigutama, kuigi trennis käin 2-4x nädalas. Kirjelduse põhjal on ilmselt raske öelda, aga kas peaks veel arsti juurde pöörduma või väheses liikuvuses ja mõtlemises asi? Üldiselt on probleem muutunud ülihäirivaks ja mõjutab tugevasti enesehinnangut ehk võiks juba lõpuks asjad korda saada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleem keeruline ja ilma analüüsitulemusi nägemata ja läbivaatuseta tarka nõu anda ei oska. Vaid seda, et arvestades vanust pole asi normaalne ja 99% juhtudest on teie elukvaliteeti võimalik parandada. Kuigi kirjeldatud eluviisitegurid on eesnäärmele tõesti negatiivse mõjuga, ei saa see olla ainus põhjus. Kui peaksite tulema minu vastuvõtule, siis pidage enne 7 päeva jooksul kusemispäevikut kuhu märgite kellaajaliselt kõil kuselkäigud ja mõõta ja kirja panna tuleb ka igakordsed kusekogused.