Põis, kuseteed 06.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgmine: kogu aeg nagu oleks kusehäda. Lähen end kergendama ja tulebki, kuid tavalisest palju vähem. Käin vähemalt iga poole tunni tagant.

Ehk on tegemist põiepõletikuga? Kas seda on võimalik ravida retseptita ravimiga või pean tingimata minema perearsti juurde?

Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist tõesti eesnäärme või põie põletikuga. Retseptita ravimid siin palju ei aita. Soovitan kindlasti pöörduda kas perearsti või ehk veel parem meestearsti vastuvõtule.

Senimaale soovitan teha alakehale sooja kotti, vaevuste öleevendamiseks süüa põletikuvastaseid rohtusid (näiteks ibuprofeen, mida saab ka ilma retseptita) ming juua põletikuvastaseid ja eesnääret toniseerivat teesid (leesikas, väikeseõieline pajulill jne.)

Edu soovides

Margus Punab