Eesnäärmepõletik? 12.11.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Iga paari nädala tagand kordub olukord, kus urineerimise käigus tekkib peenises terav ja põletav valu. Urineerimist lõpetades on ilmunud ka väikeses koguses valkjat vedelikku (väga väiksed valged tükid). Samuti hetkeline üleüldine ebamugavus. Tavalisest sagedamini tualetti ei sunni.
Selline ebamugavus kestab 1 - 2 päeva. Viimase kuu jooksul on esinemine muutunud sagedasemaks. Kokku on selline asi kestnud veidi üle aasta, kuid esinenud väga harva, võibolla kaks korda aasta jooksul ja mitte ka nii tugevalt kui viimasel ajal.
Suguhaigusega ei tohiks tegemist olla, kuna aktiivset suguelu ei ole elanud ning sai käidud ka uroloogi vastuvõtul, kus võetud proovidest midagi ei selgunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võib tõesti tegemist olla eesnäärme põletikuga. Kindlasti tuleks teha selle suhtes korralikud uuringud. Visiidi eel tasub tutvuda portaali sektsiooniga Tasub tead / Uuringud meestele.