Rohtude mõju. 30.06.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen tarvitanud 4 aastat epilepsiavastaseid rohte nimega
Lamictal ja Depakine(sai vist õieti) Kas see võib avaldada negatiivset mõju seksuaalsusele?Siiski tunnen mingit seksuaalsuse langust viimasel ajal,mis on tekkinud küllaltki kiirelt.Enne seda tundsin justkui ebamugavustunnet kahe jala vahel,umbes hella ja natuke kibedat.Urineerimisel oli ka vähesel määral kibe mingi aja jooksul.Ja kasvõi väike alkoholi kogus(2cl)muutis ebamugavaks,justkui tuksus ja oli hell.Mis peaksin tegema ja millega võib olla tegu?Olen 37 ja tegelenud anaalseksiga ilma kondoomita.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nii epilepsia kui ka selle rohud võivad mõjutada mehe seksuaalsust. Siiski loen teie kirjast välja selged viited sugutrakti põletiku (prostatiidi) suhtes, mis on teie vanusegrupi kõige sagedasem seksuaalhäirete põhjus. Anaalseks on üheks oluliseks (bakteriaalse) prostatiidi riskiteguriks. Soovitan teil vastuvõtule tulla. Mida kiiremini ravi alustada, seda suurem on tervenemise tõenäosus.
Edu soovides
Margus Punab