Rinnavähk mehel 11.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ma täna avastasin et mul on rinnas nagu tykk, otse rinnanibu all.
Ma olen poiss, ja kas te oskate arvata mis see o, ja kas peaksin miema arsti juurde kiiresti?
See tykk seal rinnas on muidu naug kõva ja ei liigu paigast, vaid on yhel kohal.
Kas see võib olla vähk, või ei vasta sümptomid sellele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Rinna vähk mehel on üliharv haigus. Suure tõenäosusega on tegemist mastopaatiaga - üha sagedasemaks muutuva rinna näärmelise koe mahu suurenemisega mehel.
Kui olete puberteedi perioodis, siis on tegemist normaalse kehalise muutusega, mis taandub mõne kuu, vahel isegi aasta jooksul. Kui vanus on üle 18 a., siis tuleks kindlasti meestearsti külastada ja uurida, mis on hormonaalse tasakaalu häire põhjus.
Edu soovides
Margus Punab