küsimus. 11.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere olen 13 aastane poiss ja mul on selline mure et mul on peenise ots punane ja valulik, vahepeal kaob punetus ning paistetus ära aga urineerida on ikka valus.

kas ma peaks arsti juurde tulema või ei ole vaja muretseda vaja?

PS. ma olen diabeetik.

Ette tänades MÄRT

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Diabeetikutel esineb peenise pea põletikke tõesti tavalisest sagedamini. Kõigepealt peaks vaatama, et hügieeniharjumused oleksid korras. Peenist peaks pesema kaks korda päevas, millest vaid ühel korral võiks kasutada leebet seepi. Kui punetus püsib võite peale pesu peenist loputada kummeli või saialille teega. Kui ülaltoodu ei aita, siis peaks kindlasti võtma korralikud uuringud ja selgitama välja mikroobi, mis teile selle probleemi tekitab. Muidugi ei tasu unustada, et väga palju sõltub teie diabeedi kontrollist. Mida stabiilsem ja madalam (normi piires muidugi) on suhkru tase seda väiksem on põletiku risk.
Edu soovides
Margus Punab