Papilloomviirus ja kondüloomid 15.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma tüdruksõbra (23.a.) pärast. Tal diagnoositi hiljuti kondüloomid. Papilloomviirusesse nakatus ta suure tõenäosusega minust (meesterahvas, 24.a.), kuna enne mind tal kolme aasta jooksul seksuaalkontaktid puudusid. Ise ma viiruse kandmisest teadlik ei olnud (pole siiani ka veel arsti juurde jõudnud, et diagnoosi saada), kuna mul pole viirus kunagi ega kuidagi avaldunud, samuti pole keegi varasematest seksuaalpartneritest ohust märku andnud.
Nagu aru olen saanud, saab tüdrukul kondüloome ravida. Kuid mida teha, et need uuesti ei avalduks? Kas ma saan samuti mingi ravikuuri läbida, et vähendada partneril kondüloomide taasesinemise tõenäosust ja oma partnerit vähem ohustada? Kui tõenäone on, et minul kondüloomid hoolimata viiruse kandmisest kunagi ei avaldugi?

Tänud juba ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui teil mingeid nähte ei ole, siis pole vajalik ei uurida ega ravida. Infektsiooni allikat on pea võimatu tuvastada. Antud juhul ei saa öelda, et allikaks just teie olete, sest see viirus võib organismis pikalt vaikselt peidus olla. Ravida on võimalik papilloomiviiruse avaldumisvorme- kondüloome ja emakakaela muutuseid. Viiruse kõrvaldamisega saab orgnism, juhul kui ei toimu uusi nakatumisi, tavaliselt paari aastaga ise hakkama.
Edu soovides
Margus Punab