papilloomviirus partneril 16.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Elukaaslasel diagnoositi papilloomviirus. Sooviksin teada kuidas see meestel avaldub ja millele tähelepanu pöörata?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Papilloomiviirus võib meestel põhjustada alaägedat eesnaha põletikku ja aktiivsema viiruse puhul ka soolatüüka laadseid näsasid eesnahal, peenise pea piirkonnas ja kusitis. Enamikel juhtudel meestel siiski otseseid kaebuseid ei teki.
Edu soovides
Margus Punab