Peyronie tõbi 18.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Spermas oli veri (eesnäärme põletik) ja samal ajal tekkis Peyronie tõbi (peenise kõverus kõvastunud olekus).

Kas ja kus Eestis toimub või tehakse kõveruse ravi (XIAPEX
Clostridium histolyticum’i kollagenaas) või operatsioone?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minul Peyronie ravi osas oma skeem. Töötab hästi haiguse algfaasis. Kollagenaasiga meil head kogemust pole, aga suurim kogemus sellega on ilmselt dr. Poolamtsal. Kirurgia on ikka alati viimane variant valida kui muud ravid ikkagi tulemuslikuks ei osutu.