7 aastane poiss 27.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure selline et olen tähele pannud et lapsel urineerides tekib eesnahast nagu õhupall arvatavasti uriin koguneb sinna alla, proovisime eesnahka tagasi tõmmata aga tundub et see on kinni kasvanud. Väga väike ava jääb. Umbes 5 aastaselt käis eesnahk ilusti üle, sellepärast ei ole nagu väga tähelepanu pööranud. Juhuslikult hakkas silma et selline olukord on tekkinud. Laps ise ei kurda midagi aga mind paneb muretsema kas oleks mingit lõikust selle jaoks vaja või saab seda kuidagi iga päev ise venitades muuta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga haigusjuht on individuaalne ja ilma läbivaatuseta siin soovitusi anda ei saa.
Kindel on see, et kui kusemine on takistatud (tekkiv paun seda kinnitab), siis oleks vaja aktiivselt ravida.
Soovitan pöörduda lastekirurgi vastuvõtule. Nõu saab anda ka kogenum meestearst.