Alakeha probleemid 10.05.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ei ole 15 aastat suguelu olnud.Kui tehti kahe klaasi testi siis ereksioon.on olnud aga spermat välja ei tule.Nüüd on pidevalt kubemetes alakõhus ja vasakus munandis valu mis kiirgub puusadesse selga ja jalgadesse.Probleemid on väga tõsised ja süvenevad.Ultraheli näitas et eesnääre ei ole suur. Mis uuringud aitaks.Mida soovitate. Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin on seotuna ilmselt mitu erinevat probleemi.
1. Eesnäärmemured.
2. Täna siiski olulisem vast hoopis seljaga seotud probleemid, sest kaebus- "Nüüd on pidevalt kubemetes alakõhus ja vasakus munandis valu mis kiirgub puusadesse selga ja jalgadesse" - viitab üsna selgelt sinna suunas. Eesnäärmehaigused ei anna kunagi valu jalgadesse.
3. Seksuaalprobleemid. Seemnepurske häired võivad olla seotud nii vanuse, eesnäärmehaiguse kui ka eesnäärmehaiguse raviga.
Mina soovitaksin alustada perearsti juures valu põhjuste uuringutest!