Vaevused ja psa 5,5. 05.12.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sain glamüdioos. Läksin kiirelt testi tegema ja 30 päeva peale nakatumist sain ravimi Doxycycline Vitabalans. Võtsin antud ravimit nii nagu arst ette nägu 7 päeva 2 tabl. Peale ravimi tarbimist tekkis alaseljas kerge valu ja lasin verest võtta psa mis oli 5,5. Arst määras Ciprinoli. Olen tänaseks võtnud antud ravimit 3 päeva hommiku ja õhtu. Valu on endine ja mõned sümptomid, mis olid glamüdioosiga oleksid nagu tagasi. Soovin minna homme andma uut testi uriini proovist glamüdioosi kohta. Kas ciprinoli tarvitamine võib seda testi õigsust häirida? Oleb 13 a tagasi ka põdenud glamüdioosi . Kui määratakse uued ravimid glamüdioosi raviks kas jätkan ka ciprinoli tarvitamist koos glamüdioosi ravimitega või see ei ole hea?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kes teid ravib? Pole päris juhiste alusel ja pimesi antibiootikume üksteise otsa võtta pole ilma selge näidustuseta kõige mõistlikum.
PSA tõus on klamüüdia mõjul üsna tavaline nähe. Sellistel juhtudel tuleks peale ravi kindlasti ära teha ka eesnäärmepõletiku testid.
Meie soovitame klamüüdia kontrolltesti teha 20 päeva peale ravi lõppu.