Peenise pea peale tekkivad villid. 04.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Peenise pea peale tekivad villid ja vahel eesnahk paistetab tugevalt.
See mure on praeguseks kestnud üle aasta. seaksuaal elu puudub põhimõttesilet, kuna minu jaoks on see valulik protsess, mis lõppeb eesnaha paistetuste ja haavanditega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üheks tüüpiliseks põhjuseks on tõesti herpes. Valtrex küll surub selleks korraks viiruse pisut kiiremini maha, kuid organismist välja on seda raske saada.
Siin oleks kindlasti vaja täpsustavad uuringud, eelkõige herpese suhtes, ära teha.
Selleks:
1. tulla vastuvõtule, kui nähud on tekkimas, enne visiiti 24 tundi peenist ei pese, kaasa esmasjoa uriin.
2. kui ajaline sobitamine on keerukas, siis saame peale esmast visiiti kokku leppida, et tulete uuringule (ilma ette registreerimiseta) täpselt õigel ajal (nähtude tekke esimestel päevadel).