Munand üleval 23.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul selline probleem et vasak poolne munand tuleb pidevalt ülesse ja see ikka valulik.
Uurisn netist et see külmaga aga mul vahet pole külm või soe .

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on siis tavalisest enam liikuva munandiga, mis on munandi laskumishäire kõige leebem variant. Valu võib soodustada alaäge põletik, närviärritus või ka kitsas liikumistee munandile. Esmalt soovitaks ära hinnata munandi hetke funktsionaalne seisund - selleks on vajalikud läbivaatus, hormoonuuringud ja sperma analüüs. Selle alusel saab hinnata ravi vajadust ja optimaalset raviviisi. Võimalik on näiteks see munand munandikoti külge kinnitada. Aga kõik sõltub uuringutest. Tulge vastuvõtule!