Analüüsi tulemus 23.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, uurin mehe analüüside kohta. Kas nende põhjal peaks mehe teie juurde saatma?
2a jooksul pole rasestumine ônnestunud, probleem minus seda tean kuid kas tuleb tegeleda mul vaid endaga vôi môistlik ka meest lisaks uurida. Mehel lapsed puuduvad. Suur tänu

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meeste viljakuse/viljatuse uuringutest on sperma analüüs vaid üks, kuigi väga oluline osa.
Minu soovitus on alati leida viljatuse põhjus, sest enamikel juhtudel mõjutavad nii mehe kui ka naise poolsed viljatuse põhjused ka nende inimeste üldtervist.
Lisaks pole minu arvates mingit õigustust loomuliku rasestumisega seotud spermide loodusliku valiku sõela ilma selge põhjuseta kunstliku viljatusega välja lõigata.
Antud analüüsis on spermide arv suhteliselt madalamapoolne ja ka normaalseid sperme on pisut madal %.
Viljatusravi on on oma olemuselt kõigi võimalike probleemi teket soodustavate riskitegurite mõju minimaliseerimine, et viljastamisprotsessil (olgu see siis loomulikul teel või labori tingimustes) oleks võimalik valida parima kvaliteedidga sugurakke