Valu paremal kubemes 01.07.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olukorra kirjeldus on järgmine:
Mul lööb iga teatud ajavälba järel paremale poole kubemesse tugev tuim valu. Valu pole sugutis ega munandites, vaid kuskil sisemistes süsteemides. Käega katsudes pole võimalik valu suurendada või vähendada. Valu hiilib vaikselt ligi ning leeveneb järkjärgult Üksnes pärast seemnepurset. Valu on tugevam seistes, nõgrem istudes ja lamades.

Probleem on kestnud aastaid. Varem tekkis valu umbes iga nädala tagant, kui nädalake polnud seemnepurset esinenud. Viimastel aegadel tekib valu juba üle päeviti. Õnneks on seni seemnepurse valu ajutiselt kaotanud.

Meestearstil on võetud vere, uriini, sperma ja sekreediproovid. Analüüsitulemused on olnud laias laastus korras, kuid väikese põletikunäitaja tõttu on igaksjuhuks teostatud ravikuur antibiootikumise ja Reliflexiga. Neist abi pole olnud.

Olles ise meessuguorganite osas võhik, ei oska ma ühtegi konkreetset asja süüdistada. Kuigi arst neid ei maininud, guugeldan välja võimalikke probleeme seoses seemnejuhade, seemnepõiekese või eesnäärmega.

- Mis probleemi Teie kahtlustaksite või kust võiks teoreetiliselt põhjust otsima hakata?
- Kas teil on mingeid soovitusi? Meestearstile olen esimesel võimalusel naasmas. Kas saaksin ise omal käel midagi sellise valu tarbeks ära teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem on kestnud kuid ja isegi aastaid, siis vaevalt te siin omal käel ja e-soovitustega lahendust leiate. Mina teeks teil omakäelise ultraheliuuringu, kus saaks peensusteni läbi uurida eesnäärme, seenepõiekeste, seemneampullide piirkonna. Kindlasti peaksin nägema kõiki uuringuid. Vähemalt 50% tõenäosus on, et valu ei tulenegi seguteedest ja organitest vaid võib olla soodustatud muutustest vaagna lihaskonnas või selle piirkonna vere- või närvivarustuses. Sellisel juhul saab teid edasi aidata meie kliiniku vaagna füsioterapeut.