Eesnäärme kivid 01.08.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,

Mul on diagnoositud eesnäärme kivid. Lugesin juhuslikult, et sellisel juhul ei tohiks teha eesnäärme massaaži, kuna on oht, et kivid selle käigus vigastavad näärmekudet. Praegult oli plaanis jälle minna massaažile, kuna kahtlustan taas põletikku. Kas peaksin massaaži tegelikult vältima? Aga kuidas siis edasi tegutseda?

Tervitades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks siin ühest vastust anda pole võimalik. Mõned mõtted.
1. Eesnäärme kivi mõiste on subjektiivne. Kaltsifikate leiame enam kui 80% eesnäärmetst. Pole selget kriteeriumit, mille alusel öelda, kus muutub massaaž kahjulikuks ja traumaatiliseks. Sõltub muidugi ka massaaži tegijast. Survetugevus on alati individuaalne.
2. Kui kahtlustate põletikku, siis tuleb kõige esmalt teha mitte eesnäärme massaažide kuur vaid eesnäärmepõletiku diagnostika, mis sisaldab siiski samuti eesnäärme massaažijärgse sekreedi või kuse analüüsi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

eesnäärme kivid

Tere

Mul tuvastas arst ultraheli abil eesnäärme kivid. Kas selline haigus olemas? Mul tuli kolm tilka verd kusitist ja kõik. Seda kaks nädalat tagasi. Tohter mainis, et tuleb purustada tangidega, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põiekive saab purustada. Eesnäärmekivide osas asi märksa keerulisem. Mõned võimalused on, aga siis peab situatsiooni väga täpselt teadma ja pimesi nõu anda kahjuks ei saa. Esmatähtis küsimus see, et kas ...

Loe edasi

Eesnäärme kivid

Kas eenäärme kivide opereerimine võiks tuua leevendust haigusele? Kas Eestis selliseid operatsioone tehakse? Kas eesnäärme täielik eemaldamine võiks olla lahenduseks?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Selles vanuses oleks eesnäärme eemaldamine invaliidistav operatsioon. Erektsioonihäire risk väga suur, seemnepurse põie poole, väike risk kusepidamatuse tekkeks jne.
Suure tõenäosusega käivitame ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: