Klamüüdia avaldumine 21.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen olnud püsisuhtes enda elukaaslasega üle kuue aasta. Umbes 3 nädalat tagasi tundsin, et mul on midagi viga.Ta on rääkinud mulle, et tal on olnud korra elus probleem tupeseenega ja kui uurima hakkasin netist sümptomeid tundus, et see on mulle üle kandunud. Elukaaslasel endal ei olnud ja ei ole siiani mingeid kaebusi. Plaanisin ka juba meestearsti külastada, aga elukaaslane sai endale naistearsti juurde aja ning temalt võeti igasugu proovid ning anti tabletid tupeseene raviks. Mina võtsin tableti kohe samal päeval tema aga pidi ootama kuniks analüüside vastused on ära tulnud. Vastuseks tuli, et tupeseen on küll näha, aga nö. lihtsalt veres. Üllatuseks temale ja minule leiti et ta on klamüüdia kandja ning just selle haiguse olin mina ka temalt saanud. Kui sain klamüüdia ravi kadusid vaevused pooleteise päevaga. Muret tekitab küsimus, et kui oleme olnud koos kuus aastat ja alati oleme elanud aktiivset suguelu ja alati kaitsmata viisil, siis kuidas on võimalik, et ma selle haiguse alles nüüd sain? Kas see tähendab seda, et ta on selle haiguse saanud hiljuti mingilt kolmandalt osapoolelt? Või on ka mingi muu variant? Mainiksin ka veel ära, et ta on alati käinud regulaarselt naistearsti juures ja varem selliseid probleeme pole olnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks - sugulisel teel levivad haigused levivad sugulisel teel.
Kui raviga kaebused taandusid, siis on minimaalne ka analüüsiga seotud vigade võimalus.
Erandjuhtudel võib klamüüdia sugutraktis pikalt ka kaebusteta pesitseda ja aktiveeruda miskite inimese kaitsesüsteemi langust põhjustavate tegurite mõjul.