Täpid/punnid peenise alguses... 01.03.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist. Tekkisid 4-4,5 kuud tagasid pildil olevad "punnid" peenise algusesse. Ei sügele, valuta ja puneta absoluutselt. Aga viimased pool aastat on suhteliselt tugev alaselja valu, gaasid kõhus, kõht kogu aeg jube punnis, pidevalt ajab ka puuksutama, kakal käies nädalas 2-3 korda roe vedel. Nüüd veel lisandunud pidev põiel käimine (ca. 6-7 korda päevas, öösel ei aja põiele). Urineerimise alustamine on natukene raskendatud, kuid valus urineerida pole, verd uriinis pole.
Gastroskoopias olen käinud (magu ja söögitoru korras). Vereproov antud- maksanäitajad korras. Veresuhkur kontrollitud ja korras. Esmane uriiniproovi kiirtest põletikku ei näidanud. Alaselja röntgen samuti korras. Kõik eelnimetatud uuringud on teostatud viimase 4 nädala sees. Ootaks teiepoolset ekspertarvamust, mis haigusega tegu on vaadeldes pilti ja võttes arvesse mu sümptomeid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nahanähud ja kirjeldatud üldnähud pole omavahel seotud. Naha peal ilmselt viirushaigus molluskid. Kusemishäire taga tuleks esmajoones otsida eesnäärmepõletikku. Soole poole vaevustega tasuks külastada head gastroenteroloogi. No ei saa ma aru, miks ennast kubeme piirkonnast raseerima peab.