Orgasmiga ei kaasne seemnepurset 15.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Orgasmiga ei kaasne seemnepurset. Nimelt diagnoositi mul 2014a lõpus pärasoole vähk. Kõigepealt määrati detsembris kiiritusravi koos keemiaraviga (tabletid) ja jaanuaris k.a. oli radikaalne operatsioon kasvaja eemaldamiseks. Mingil ajal kodus selgus, et vahekorra ajal orgasmi küll saan, aga seemnepurset ei toimu. Soovin teada, kas see olukord on pöördumatu või võib sperma tootmine taastuda. Kas on võimalik, et seemnepurse toimub hoopis sissepoole põide?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma tootmisega pole siin miskit pistmist. Sedatüüpi operatsiooniga saavad paratamatult kahjustada seemnepurskel osalevad närvid. Suure tõenäosusega toimub seemnepurse tõesti põie poole. Kui lapse soovi otseselt pole, siis elu kvaliteeti ei tohiks selline muutus ju häirida. Kui on plaan last saada, siis ka siin on võimalik aidata - selleks peaks küll vastuvõtule tulema.
Munandivalu osas soovitan esialgu oodata ja vaadata. Kui see siiski paari kuuga ei taandu, siis võiks uuringutele tulla.