Peenisel punetus ja sügelus. 11.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, küsimus selline, et peenise peal on punetus ja sügelus, on muutunud nagu kuivaks ja krobeliseks. Nüüd esimest korda on tekkinud nagu valge ollus ka peale. Olen üritanud pesta ka paar korda päevas. Mida peaks tegema. Samas on ka tüdruksõbral peale seksides jõle kipitav ja valus tunne. Äkki on need omavahel seotud?. Äkki peaks midagi peale määrima v midagi.

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist eesnahapõletikuga. Enamikul juhtudel ongi see haigus seotud partneri tupepõletikuga. Soovitan soojalt ära teha kompleksuuringud sugutrakti põletike suhtes - suguhaigused, tavamikroobid eesnahalt. Vajadusel ka sperma analüüs. Kui haigus pikalt ravimata jääb, siis võib kahjustus muutuda järjest suuremaks ja lõppeda eesnaha operatsiooniga.