Põletikunäitaja spermas 09.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen antud murega kimpus olnud juba peaaegu 2 aastat. Nimelt pöördusin kunagi Teie kliinikus Dr. Vihljajevi poole, vaevusteks olid järeltilkumine ja ebamugavus pärasooles. Mulle kirjutati välja Teva ravim xatral, kaebused taandusid ja rohkem arstile ei läinud. Aasta hiljem algasid mured taas, pöördusin Dr. Pommi vastuvõtule, esmalt tehti spermaanalüüs, mis näitas kerget põeltikku spermas. Dr Pommi juurde pöördusin 2014 mais ja siiani on põletiku näitaja spermas sama, mis aasta tagasi. Analüüsidest on tehtud mulle järjepidevalt spermaanalüüse ja eesnäärmesekreedi uuringuid. Ravimitest olen tarvitanud antibiootikume 20 päevaste kuuridena, relifexi ja Xatrali, kuid olenemata ravi pikkusest ei ole põletik ikka taandunud. Kaebuseid ei ole vahepeal üldse tunda, kuid aeg-ajalt tulevad tagasi. Tegelen regulaarselt tervisespordiga, seksuaalelu on normis ja alkoholi tarbin aeg-ajalt. Viimased näitajad olid sama, mis arsti poole pöördudes, hetkel kirjutati välja xatrali 60 päeva ja relifexi 40p, samuti võtan kõrvale eesnäärme toetuseks Wellmani Prostate. Oskate öelda, et kas peaksin seda ravi jätkama? Uurima mõne teise raviarsti arvamust või oskate anda mõningaid soovitusi, et mida selle probleemiga ette võtta? Tean seda, et põletikunäitaja ei ole bakteriaalne ning ilmselt on tegemist kroonilist laadi põletikuga. Kas antud põletik mõjutab tervist tõsiselt?
Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna te ei kirjuta milline see põletikunäitaja väärtus on, siis on järgnev vaid spekulatsioon. Tegu võib olla kahe tõenäolisema murega - esmalt keemiline madala aktiivsusega põletik. Sel juhul tuleb põhjust otsida. Teiseks vana eesnäärmepõletik, kus ravi käigus juhad järk-järgult tühjenevad. Siin võimaldaks regulaarne eesnäärme massaaž ravikuuri kiirendada. Nagu näha, on mõlemal üsna erinev käsitlus. Lisainfoks oleks vaja eesnäärme ultraheli tulemust. Arutage oma muret esmalt raviarstiga. Vajadusel võite alati võtta teise arvamuse kolleegilt.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Verine sperma

Tere! Tegelen motospordiga ning sain löögi kubeme piirkonda, peale seda avastasin, et spermas on veri. Valusid ei ole aga suurenenud on urineerimis vajadus. Kas peaksin minema uurinkutele? Perearsti sõnul ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui oli trauma, kusemine on häiritud ja veri spermas soovitan meestearsti vastuvõtule tulla! Põletikud vaja esmaselt välistada. Trauma piirkond tasuks ka üle kontrollida.

Loe edasi

Spermas oli roosakas/punakat tooni

Spermas, oli roosakat/punakat tooni sees ja peale vahekorda vaatasin eesnaha alla, ots oli punane ja kipitas mingiaeg. Tahaks vastuvõtule aega ka kui saaks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti vastuvõtule saab aja kõige lihsamalt üle meie kodulehe: https://www.kliinikum.ee/meestekliinik/
Kui tulete visiidile ja sellised mured, siis võtke kohe kaasa ka hommikune esmasjoa uriin ...

Loe edasi

olen kirjutanud küsimused

eesnäärme probleemid,veri spermas,peale urineerimist ei täheldanud

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirja järgi katsetate eesnäärme ravis Gentos ravimiga. Mina sellist ravimit kahjus ei tea. Kui on eesnäärmeprobleemid/kusemishäired ja spermas veri, siis tasuks ikkagi vastuvõtule tulla. Tuleks teha uuringud ...

Loe edasi

veri spermas

Mul on verine sperma, kui olla vahekoreas tihedamini kui 1x nädalas. Kui 1x nädalas olla vahekorras, siis nähtavalt verd ei ole. Kui olla nt. kahel järjestikkusel päeval vahekorras, siis on spermas juba ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põhjuseks võivad olla nii põletik eesnäärmes kui ka seemnepõiekeses, aga ka kõne all olnud veresoonte iseärasused samades organites. Mina teeks teil ära ultraheliuuringud, sperma ja eesnäärme sekreedi ...

Loe edasi

Vastuvõtule registreerumine

Sooviks arsti poole põõrduda, kuna vasaku munandi ümbrus on paistes ja vahest ka valulik, spermas esineb ka tükke...sooviks aega saada arsti juurde Tartus

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Aja saab panna üle meie kodulehe: www.kliinikum.ee/meestekliinik või e-maili aadressil: meestekliinik@kliinikum.ee

Loe edasi

veresisaldus spermas

Tere. Olen37 aastane mees. Märkasin verd (kiudjad moodustised) spermas. Mingeid vaevusi ega valulikkust pole tundnud. Kui ehk vaevalt tajutav pakitsus munandites. Millega võib olla tegu?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mõlemad kirjeldattud nähtudest viitavad sugutrakti alaägedale põletikule. Soovitan vastuvõtule tulla. Enne visiiti tasub tutvuda portaali sektsiooniga Tasub teada / Uuringud meestele.
Edu soovides
Loe edasi

sperma värvus

olen 20-ne ,spermas on punakad tükid,kas on midagi tõsist?
mingisuguseid valusi ei ole ja ravimeid ei ole ka võtnud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on sperma siis veidi verd, mis viitab ikkagi sugutrakti põletikule. Soovitan tulla meestearsti juurde uuringutele. Peaks tegema sperma analüüsi põletikule ja vajadusel ka suguhaiguste uuringud.
Loe edasi

Leukotsüütide arv spermas

Palun kommenteerige sellist märget spermiogrammil:
Leukotsüüdid 0,9 x 10 astmel 6 /ml.
Kas üldse ja kui suur on põletikuvõimalus?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui leukotsüüte on nimetet hulgal, siis on tegemist reaalse põletikuga, mis vajab korralikku ravi.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Sperma värvus

Mis haigus ja kui tõsine see on, kui spermas on verd. Tundub nagu üks munand on tundlik või selline tuikav.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kaebused viitavad sugutrakti kroonilisele põletikule. Soovitan tulla vastuvõtule. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

sperma kvaliteet

milliste protsetuuridega ja proovidega tehakse kindlaks sperma kvaliteet?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsiga (vt. kaks küsimust tagasi). Hindame sperma mahtu, spermatosoidide arvu, nende liikumist, ja väliskuju. Samuti testime tavaliselt ka põletikureaktsiooni suhtes spermas.
Edu, Margus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: