eesnäärme suurenemisest 01.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on eesnäärme suurenemine mõõdud 54*43*47maht68,5cm3 kesksagar 41*30*39 maht26,7cm3 diagnoosis kirjeldatud ,et vasakpoolus suurem paremast (selles koeline sõlm 18*23mm) PSA näit 2014 nov. 1,38.Arst ei pööranud erilist tähelepanu koelisele sõlmele, kui minule teeb see muret, kui PSA on normis polevat vaja muretseda, kas see ikka on nii, kelle poole pöörduda mida teha.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Me ravime eesnäärme suurenemist vaid siis, kui see põhjustab kusemistakistust. Muidu on tegemist normi variandiga, mida esineb enam kui 70% üle 50 aastastel meestel. Kui asjaga rahul ei ole, siis võite tulla minu vastuvõtule - vaatame-mõtleme veelkord üle.