Seksuaalhäire 15.06.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen viimase 3-4 kuu jooksul tundnud järsku seksuaalsuse langust. 15 aastat abielus ja regulaarset, küllaltki aktiivset seksuaalelu elanud. Viimasel ajal aga tunnen, et justkui mitte miski ei kutsu esile seksuaalset erutust. See tundub väga võõrastav muutus. Pool aastat olen arvutitoolil selja pärast kasutanud sadulistet ja mõtted liikusid selle suunas põhjuste osas, aga kui olen nüüd ka muid istumisvariante kasutanud, ei ole midagi eriti muutunud. Füüsiliselt olen suhteliselt aktiivne olnud viimasel poolel aastal, teinud tervisesporti, alkoholi ei tarvita, ei suitseta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul tuleks ära teha hormoonide ja eesnäärmeuuringud. Siis saaks midagi targemat kosta. Iste üksi ei tohiks just huvipoolt mõjutada. Stress? Ülekoormus?