Sage urineerimine 29.10.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Probleem selles, et iga jumala kevad/talv on probleeme liiga sageda urineerimisvajadusega. Suvel probleeme pole. Nii kui esimesed sügisilmad käes- muutub ka urineerimise vajadus. Seda siis sagedamakas. Mis eriti hull- viimaselajal lööb vähemalt korra päevas ka teraval valu/kipitustunde/pakitsustunde peenisepeasse. Sellist asja pole eelnevatel aastatel olnud. Kusemine pole valulik, muidugi kui tihti end tühjendada- muutub ka surve nõrgemaks. Urineerimisvajadus tekib äkitsi ja suureneb, kui olla väljas, liikuda. Soojas toas olles sellist probleemi pole.
Kohati kaob probleem täiesti ära- ja siis tuleb jälle ootamatult. Olen tähendanud, et teinekord kaob isegi pärast vahekorda tükiks ajaks ära.
Selge on see, et meestearsti poole tuleb pöörduda. Kuid millised on uuringuid, mis tuleb läbi viia? Kas piisab küsimustikust, sperma-analüüsist? Kas selliste sümptomite puhul on vaja teha ka eesnäärme uuring pärasoole kaudu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldate tüüpilist ägenemiste kulgevat prostatiiti. Minu käsitlus koosneks antud juhul ultraheliuuringust ja eesnäärme sekreedi testist. Mõnel juhul on vaja teha ka sperma analüüs ja veretestid. Uuringuid kartma ei pea - teiega tegelevad väljaõppinud ja delikaatsed inimesed.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Sage urineerimine

Viimasel ajal pean ühe korra öösel ärkama, et põit tühjendada. Päevasel ajal pole kohati probleemi, aga samas tihti tekib tunne, et vaja jälle põit tühjendada, uriini kogused on kohati väikesed. Peale ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpiline eesnäärmepõletiku vaevuste kompleks. Soovitan meestearsti külastada. Haigekassa kattega visiidile tulekuks on vaja saatekirja ja perearsti poolseid esmaseid uuringuid. Tasulisele vastuvõtule ...

Loe edasi

Sage urineerimine

Sage urineerimine, algas ka juba pea aasta tagasi,
aga nüüd asi juba väga hulluks läinud. Käin iga 3-5 mintsa tagant wc-s. Lihtsalt selline pakitustunnne, et urineerimisvajdus kogu aeg, urineerin ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kusemishäirete taga on meestel enamasti eesnäärmehaigused, naistel põie või sugutrakti probleemid.
Leevendust on võimalik kiirelt saada, lõplik ravi võib võtta siiski kuid.
Vastuvõttudega on ...

Loe edasi

Valu alakõhus, sage urineerimine

Millega tegemist? Aegajalt on alakõhus tuim valu ja tihti ajab kusele. Öösiti paaril korral ja päeval samuti.
Seksides seemnepurskeni jõudmine on väga pikaajaline protsess, sperma eritus oluliselt ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirjeldate klassikalisi eesnäärmepõletiku kaebuseid. Tulge uuringutele - haiguse vorm tuleb esmalt täpsustada. Mida kiiremini saab raviga alustada, seda parem on lõpptulemus.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: