Halb enesetunne peale kaitsmata vahekorda - millega tegu? 25.09.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 34a noormees. Kirjutan teile, kuna suguhaiguste arst puhkusel. Nimelt 1.5 aastat tagasi sai lolli peaga purjuspäi vahekorda astutud võõra naisega ning ilma kaitsevahendita ja peale seda hakkasid jamad pihta ning kestavad siiani! Ülejärgmisel päeval tekkisid suguti otsale punakad täpid, kuid need kadusid iseenesest ja väga ruttu, siis haigestusin(palavik,nohu jne) peale seda aeg-ajalt jäi, aga suguti ots nagu kipitama-kihelema lisaks veel teised hädad, nagu pidev peavalu, munadivalu ja niisama kahtlane uimane olek. Kuu möödudes(endiselt peavalud jne) sai tehtud hiv test mis oli negatiivne ning hädad endiselt jätkusid. Kolm kuud hiljem(neli kuud vahekorrast) sai tehtud uuesti hiv test(veenist), mis oli endiselt negatiivne, lisaks veel ülejäänud suguhaiguste testid ning sealt leiti mükoplasma, mille vastu sain antibiootikumid jne. Läbisin selle kuuri, kuid mitte midagi ei muutunud, tervis paremaks ei läinud. Peale seda olen veel arstide vahet jooksnud ning käinud "kapslis", kus peaks näitama ära erinevad asjad, kuid midagi ei leitud, lisaks veel kaks korda käinud hiv testi tegemas kindluse mõttes, viimane neist oli üle aasta möödudes sellest vahekorrast, kuid endiselt test(veenist) negatiivne.
Tänaseks olen juba nii meeleheitel, et ma ei saa enam nii edasi elada. Endiselt kõik need samad hädad piinavad. Pidev päevast päeva peavalu, munandid paistes-valutavad(ei saa isegi aluspesu kanda), enesetunne üldiselt kehv (uimane, pole energiat jne), mõistus on nagu nüri, selline tunne, nagu hakkaks lolliks minema (tekivad kõnehäired jne), vahel tõmbab näos nina ümbert kõik tuimaks ja ei tunne nagu nina, sugutiots endiselt nagu vahel kipitab, silmad jooksevad vett vahel. Kusjuures pikemalt kodus olles-puhates läheb nagu tervis paremaks ja vaat et kaebused kaovad isegi vahel või vähemalt ei pane ma neid tähele, kuid igapäevasest tööl käimisest hakkab kõik jälle pihta. Vahel juba selline tunne, et ei jaksa enam. Enne seda vahekorda oli tervis väga ok ja ei olnud mingeid hädasid. Mis see mind piinata võib?? Võib ikkagi tegu olla hiviga või on veel olemas variante, mis selliseid asju võib põhjustada?
Kas peaksin viienda hiv testi tegema(1.5a hetkel möödas, viimane test oli kuskil 4-5 kuud tagasi)?
Reaalselt kaua võib olla hivi peiteaeg-aknaperiood (olen lugenud väga erinevaid variante nagu kolm kuud või siis üldse kolm aastat)?
Ma ei oska enam midagi peale hakata. Mida teha-kuhu pöörduda??

Ette Tänades!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tüüpiline juhusuhtest tingitud äge stressreaktsioon, mis teatud depressiooni komponendiga. Paistab, et teil vastust otsitud vaid HIVi ja väliste uuringutega. Sugulisel teel ei levi mitte üksmes suguhaigused vaid ka tavamikroobid, mis igal inimesel üsna unikaalses koosluses ja see kooslus võib partneril ka põletikke tekitada. Antud juhul tuleks esmalt välistada munandivalu ja turset tekitavad põletikud - teha sperma ja eesnäärme sekreedi uuringud. Kui need korras, siis tuleks keskenduda oma psüühilise seisundi taastamisele. Unustage HIV!