Ureaplasma Parvum 13.01.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin selle nädala alguses Tallinna Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus suguhaiguste kontrollis. Hommikuse uriini proovi tulemused andsid positiivse vastuse Ureaplasma Parvum-ile.

Ligi kolm aastat tagasi käisin samuti kontrollis, Naha- ja Suguhaiguste Keskus Nõmmel Hiiu korpuses. Pärast esimest proovi sain positiivse vastuse Ureaplasma Parvumile. Sellel järgnes ravi antibiootikumidega. Pärast ravi käisin uuesti kontrollis, ning vastus oli jätkuvalt positiivne. Järgnes teistkordne antibiootikumide ravi. Ka kolmas test andis positiivse tulemuse ning otsustasin vahetada uuringute paika - pöördusin meeste kliinikusse.

Sealsete proovide järel ütlesite, et kõik on korras ning edasine ravi ei ole vajalik. Mis seisukoha peaks ma praegu võtma? Kas positiivne vastus tähendab ravi vajadust või on minu puhul tegemist normaalse mikrofloora osaga? Kuidas võib see mõjutada partnerit?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureplasma on jätkuvalt üsna ebaselge mikroob. Tänasel päeval on minu soovitused ja käitumine järgine:
Kui leiame u. urealyticumi, siis enamasti ravime
Kui leiame u. parvumi, siis sõltub ravi sellest, kas on kaebuseid või mingeid põletikule viitavaid muid näitajaid. Seetõttu soovitame kõigile, kel leiame u.parvumi lisaks teha sperma analüüs põletiku suhtes. Kui ka see test on korras, siis unustage see mikroob lihtsalt ära.