Viirus naisel 10.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist! Minu elukaaslane käis emakavähi uuringutel ja tal avastati mingi viirus. Käis nüüd lõikusel ja arst oli öelnud, et see viirus tuleb mehelt, et mees on kandja, aga ei haigestu. Kahjuks ma ei oska öelda, mis viirusega tegu. Tahaksin nüüd teada, et mis ma tegema pean, kuhu arsti poole pöörduda, et kontrollida ennast, kas ma ikka terve olen. Kuna tahame lapsevanemateks hakkata, siis ei tahaks riske võtta.
Ette tänades ja kõike head soovides!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt tegemist HPV viirusega. Süüdlast ostida ei tasu, sest seda miskaudu viirus teie suhtesse sisse pääses on pea võimatu tuvastada. Tulge koos abikaasaga meestearsti vastuvõtule, sest puhas testimine siin teile täit selgust ilmselt ei anna.
Aega saate panna - meestekliinik@kliinikum.ee