Valu parempoolses munandis 29.08.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 23 aastane noormees. Mõned päevad tagasi tekkis parempoolses munandis valu. Vahepeal on valu päris ebameeldiv ja küllalt tugev, et peab valuvaigistit võtma, vahel jälle mitte. Mis võib seda põhjustada? Kuhugi ära löönud ennast enda teada ei ole.

Teine küsimus on seoses sellise haigusega nagu varikotseele. Nimelt olen üsna kindel, et vasakpoolsel munandil on varikotseele. Valu ta ei ole senimaani põhjustanud, aga vasakpoolne munand on selle tõttu rohkem allpool ning palju suurem. Mil moel saaks seda ravida?

Millal oleks esimene võimalus tallinnas vastuvõtule aega saada?

Tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu peamine põhjus on põletik. Valu võib kaasneda ka munandimanuse tsüsti tekke või suurenemisega. Väga tugev valu viitab munandipöördumisele , kuid see haigus oleks teid selle aja peale juba munandist ilma jätnud. Võib esineda ka osaline muńandi pöödumine ja hulk teisi harvu haiguseid. Tarka vastust ilma meest ja tema munandeid nägemata ma kahjuks anda ei oska.
Oma doktoritöös näitasin, et variokotseelet esineb pea 20% eesti meestel. Ravi vajavad neist vaid ehk kolmandik-neljandik. Ravi vajaduse määravad ära munandi maht, muutused suguhormoonide tasemes ja/või viljakusnäitajates.
Vastuvõtuinfo telefonil 53318008 või aadressil www.meeste.kliinik.ee
Edu soovides
Margus Punab