Valus ja valutu proovivõtmine 21.02.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin poolteist aastat tagasi meestearsti juures. Võeti proov, väga-väga valus oli, pärast oli mitu päeva valus kuseda. Määrati antibiootikumide kuur ja öeldi, et pärast kuuri peab uuesti proovi võtma. Surusin hambad risti ja ilmusin pärast kuuri ka proovi andma. Selle andsin teisele arstile ja püstiasendist, mistõttu keha sai valule reageerida ning lõppkokkuvõttes oli veelgi valusem kui eelmine kord. Ja pärast otsisin jälle paar-kolm päeva WC-sid, kus saaks kusemise ajal valu pärast karjuda, ilma et teised kuuleks.

Nüüd, pool aastat vaikselt juba tunnen, et peaks uuesti kontrollima minema, sest kubemes on kihelus hoolimata hoolikast pesemisest ja eesnaha alla tekib aeg-ajalt, kuidagi kergemini kui vanasti, põletik. Aga mõte sellest, kui valus see saab olema... ühekordse valu kannataks veel ehk ära aga mitu päeva valusat kusemist...

Küsimused oleks: vastavat PCR-i proovi peaks ju saama ka uriinist võtta, sellest see kohustuski mitte urineerida 3-4 tundi enne meestearsti külastust, või kuidas? Juhul, kui meeste suguhaigusi on võimalik diagnoosida valutumalt, miks siis seda ei tehta? Kas sellel on pedagoogiline eesmärk, et praktiseerige turvaseksi ja teile ei tehta haiget? Võibolla olen mina tõesti ainuke õrnahingeline argpüks, aga juhul kui meid on rohkem ja võibolla isegi palju rohkem, siis soodustab valuline proovivõtmine ju suguhaiguste mittediagnoosimist-ravimist-levikut või milline on Teie arvamus selles küsimuses? Kas patsiendi palve peale oleks võimalik haiguse diagnoosi valutumalt läbi viia?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamik mehi on õrnahingelised argpüksid...
Iga inimene vastutab oma tervise eest ise. Suguhaiguste levimine pole mitte arsti vaid ikkagi inimeste endi eluviisi küsimus.
Asja juurde asudes võin öelda, et vajadusel saab teste teha ka esmasest uriinist ja spermast. Esimene valik see pole, aga teha saab. Lihtsalt kusitist võetud testid on kõige enam kasutatud, kogemuse alusel kindlasti hästi töötavad ja seetõttu arstile ka alati esimeseks valikuks.
Tulge vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Munandi suurenemine

Millest võiks olla põhjustatud munandi (valutu) suurenemine? Kui sellised nähud on püsinud juba nädala jagu, siis kas peaksin kiiresti (kui kiiresti?) arsti (millise arsti?) vastuvõtule minema? Kuidas ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Munandi valutu suurenemise tüüpilised põhjused on vesimunand ja kasvaja. Soovitan pöörduda meestearsti või siis uroloogi poole. Munandi haiguste tähtsaim uurimismeetod on läbivaatus, vähi diagnoosimisel ...

Loe edasi

appi, halb?

mu vasaku munandi küljes on mingi paise. see oleks nagu munandi küljes kinni, aga on täiesti valutu ja tundetu. see ei sega, aga mis see on? vahekorras olnud ei ole, kui see loeb.
olen 16-aastane. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Selline kirjeldus kahjuks meid edasi ei aita. Kõik muutused munandis tuleks kindluse mõttes siiski meestearstile ära näidata.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: