ega pole tegu mingi kasvaja laadse asjaga 12.11.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.On küsimus, ja äkki vastab sellele mõni arst, kuna ei taha perearsti poole selle teemaga pöörduda.Kevadel avastasin, et kui käin wc, on päraku juures natuke valus, ja oli nagu selline imelik tükk, kuid see kestis mingi nadala, ja siis kadus, kuid nüüd on see jälle vahepeal välja löönud, ja tundub, et on see tükk jalle tagasi(nahk, kuidagi natuke imelikult).Kunagi, kevade poole, oli ka peale wc käimist natuke verine, ja üldse wc käimine on muutunud tihedamaks, ja kõht vahel lahti, kuid see võib olla põhjustatud ka sellest, et on kõrge maohappesus, kuid seda ravin praegu(sõin palju vürtsiseid toite ja energiajookide osakaal oli suur, starter ja hustler)Seega mõtlesin, et tahaks kontrollida, et ei ole midagi tõsist, kuna mu vanaemal, oli päraku vähk, seega tahaksin, ennast kontrollida.Äkki, saate siis sellele kirjale vastata?

aitäh

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist pärasoole veenilaiendiga. Tegemist kroonilise haigusega, mille ägenemist võib soodustada kõhukinnisus ja üldine punnitamine, ka raskejõustik. Enamasti taandub veenikomu 5-10 päeva jooksul ja otsest ravi ei vaja. Kui nähud korduvad sageli, tekib valu ja/või veritsus, siis tasuks ikkagi oma perearsti või siis ka kirurgiga nõu pidada. Tekstist loen välja, et tegemist noore mehega, seetõttu vähki loodetavasti kartma veel ei pea.
Edu soovides
Margus Punab