Mure 13.10.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!
Olen 19 aastane noormees ning mure on selles, et minuarust on mul peenis tavseisundis liiga väikene. Eriti suured pole ka munandid, üks 4,1 cm ja teine kuskil 4,5 cm. Peenis ise umbes 8 cm. Jäigastunult on aga peenis kuskil 14,5 cm ja kuna ta on ka natukene kõver, siis sirgeks painutades 15 cm. Olen lugenud ka, et peenise tavaseisundit mõjutab külm, närvipinge jne. Seetõttu ongi nagu peenis kogu aeg kokkutõmbunud. Eriti veel peale sportimist, nii et ei taha eriti koos teistega dušši allagi minna. Mures olen ma aga sellepärast, et kardan, et olen selle ise endale põhjustanud. Nimelt sai puberteediea alguses tarbitud suhteliselt tihti alkoholi. Kuigi arenesin välja suht kiiresti, nii 13 aastaselt oli juba olemas karvkas kubemes ja natukene hiljem ka kaenla all.Peale seda kuskil saigi alkoholi tarbima hakatud. Nüüd aga alkoholi eriti ei tarbi üldse, paar korda kuus ehk. Ei suitseta ka ning teen sporti nii palju kui vähegi võimalik. Kahetsen väga, mis kunagi tehtud sai. Kas võib siis probleem olla tarbitud alkoholis, et see kuidagi peenise arengut pidurdas. Samas tean ma ka, et üks selle põhjus on mul kindlasti geenidest. Üks mure on mul veel. Kuigi puberteet oli mul suht varajane on aga habeme kasv nagu hiline. Arenesin välja suht kiiresti ning ka pikkusest olen kuskil 185cm. Paljudel, kes minust hiljem välja arenesid, on nüüd korralik habemekasv, mul on ka, aga kuidagi aeglasem ning hõredam. Samas on palju tuttavaid, kes on minuga umbes sama vanad ning neil ei ole habemekasvu peaaegu et üldse märgata. Võis siis see tarbitud alkohol mul ka kuidagi habemekasvu pidurdada? Kui nii, kas siis on veel kuidagi võimalik ravida või pole asi nii hull, et sellepärast väga põdema peaksin.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse järgi tundub, et probleem on teil puhta peas välja mõeldud. Munandi pikkused on normipärased. Peenise pikkus ka täiesti Eesti keskmine või ennemini pisut üle selle. Ülalt allavaates on kõik peenised pisikesed...
Kui te ikka oma keha arengus ja seisundis kindel poles, siis tasuks kindlasti tulla meestearsti vastuvõtule. Läbivaatus ja vajadusel ka hormoonide uuringud annavad siin kindla vastuse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Mure

Selline mure, et peenise piirkonnas on väikesed helepunased laigud ja urineerides on õrn valu. Mis võib probleem olla?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põletik.
Soovitan ära teha hommikuse esmaskuse ja suguhaiguste uuringud.
Kõige lihtsam on seda teha noorte nõustamise süsteemis raames Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus.
Kontaktiks ...

Loe edasi

väike peenis

tre mul sihuke mure et mul suht väike olen 18 ja vahepeal ei läe kõvaks ka

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui mure olemas, siis külastage noorte nõustamise kabinetti.
MP

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: