Ebamugavustunne munandis 18.05.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eelmisel kevadel sai parempoolne munand veidi muljuda - peale seda tekkis pidev ebamugavustunne paremas munandis. Käisin ca 7 korda Teie Gonsiori kabinetis, määrati igasugu antibiootikume (2 kuuri - algul tabletid, pärast süstid) - kasu mitte midagi. Hiljem tehti vereproov, spermaproov kõik näitajad olevat head. Kui pidevalt püsti seista, muutub nagu paremaks, kuid istuv töö ja see on nagu raskendatud. Mingit otsest valu ei ole, kuid munand suurem ja nagu mingi eriline soon sees ja istudes surub sellele. Kui seda soont masseerida, siis järgmistel päevadel veidi valulik. Kui ignoreerida, siis kaob valu mõne aja pärast, kuid ebamugavustunne jääb. Ma siin loen kommentaare, et aastaid võib olla valu jne: http://www.kliinik.ee/index.php?14,31292 Et kuidas peaksin nüüd edasi tegutsema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Traumaatilisi muutuseid on sageli tõesti raske ravida. Näib, et kõik põletiku uuringud on teil korralikult tehtud. Ilmselt peaks teid ikkagi veelkord läbi vaatama ja tegema ka ultraheli uuringu munandist. Ka seda uuringut saab nüüd meie keskuses teha. Osa muutustest on kirurgiliselt korrigeeritvad, mõnel puhul saab proovida pikaajalist põletikuvastast ravi.
Edu soovides
Margus Punab