klamüüdia ja suuseks 05.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

sain teada et olen nakatunud klamüüdiase. Arst kirjutas välja antibjootikumid, mida võtsin ca 8,5 päeva (rohkem enesetunne ja seedimine ei kannatanud). Ravikuuri lõppemisest möödas üle 2 nädala. Nüüd juhtus nii, et partner tegi suuseksi. Kui suur on võimalus partneri nakatumine klamüüdiase suu kaudu ja 2 nädalat peale ravikuuri lõppu. Arsti juurde uusi analüüse lähen tegema 2 nädala pärast.

mees 22

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eeldades, et tegemist oli õige ravimiga on hetkel nakkuse edasiandmise tõenäosus suhteliselt väike. 8,5 päeva on enamikel juhtudel piisav ravikuuri kestvus. Kindlasti tehke siiski läbi ka kontrollanalüüs.
Edu soovides
Margus Punab