Kroonilise prostatiidi ravi 12.05.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Suguti ots hakkas üksvahe punetama ja urineerimisel oli tunda kerget kipitust. Kahtlustasin põletikku, prostatiiti. Käisin eraarsti vastuvõtul. Kõigepealt tehti suguhaiguste test. Suguhaigusi ei avastatud. Seejärel saadeti diagnostikakeskusesse ultraheliuuringule. Tulemuse kohaselt olid mul kaudsed kroonilise prostatiidi tunnused. Arst väitis nende põhjal, et organism on iseseisvalt läbi põdenud prostatiidi ning leidis, et antibiootikumide väljakirjutamsieks polevat põhjust. Et olevat vaid vaja võtta 3 kuu jooksul Prostamol Uno't 2 kapslit päevas (lisaks soovitas ka Vitiroli 1 kapsel päevas).
Esimese 5 päeva pärast tunduski, et justkui kergelt läheb paremaks, kipitus kadus, kuid nüüd 2 nädalat hiljem paistab kõik olevat ikka nii, nagu ennegi. OK, 3-st kuust on asi alles kaugel, aga ikkagi hakkasin kahtlustama, et kas tegu on ikka õige ravikuuriga. Saadaoleva info põhjal pole Prostamol Uno üldse ravivahend, vaid hoopis leevendusvahend. Seega on mul kahtlus, et raiskan 3 kuud ravi asemel tühja tähja peale ja põletikuline protsess jääb lõpuni välja ravimata. Kas poleks mõtet teostada uus uuring mujal, võttes aluseks ka senise uuringutulemuse (ultraheli)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Prostatiidi diagnoos põhineb kahel vaalal. Esmalt tuleb objektiivselt selgitada kaebuste iseloom ja ulatus ning teiseks tuleb selgitada välja põletiku olemasolu eesnäärmes. Põletiku olemasolu saab määrata uurides eesnäärme sekreeti. Kõige parem on selleks sperma analüüs, milles on > ml eesnäärme sekreeti ja näeb ka vastavate organite funktsionaalset seisundit. Vanematel meestel sobib uuringuks ka eesnäärme massaazi järel saadud sekreet. Ultraheli alusel prostatiiti diagnoosida ei saa ja ei tohi.
Edu soovides
Margus Punab