Kas on järgi vaid üks võimalus? 12.11.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane mees. Mul oli püsisuhe. Kube hakkas sügelema ja nii kohutavalt, et midagi hullu. Munandid ja sugutipea on punased. 4 kuud olen käinud arstide vahet, aga lahendust pole leidnud. Küll öeldakse, et seen, raseerimise põhjus, higistamine. Ma ei tea enam mida teha, tean et see on haigus ega miski muu, sest tüdrukul ka hakkas sügelema ning temagi on arstide poole pöördunud, kuid pole lahti sügelemisest saanud. Viimasel paaril nädalal olen tundnud ebameeldivat lõhna, kuigi just eelmine päev olen end korralikult pesnud. Olen pidanud ravima end Fucicordi, Sibicordi ja Tavacordiga ent tulemuseta. Öelge mis teste peaks tegema, et kindla põhjuse teada saaks. Kui teie ka mind aidata ei suuda, siis lähen poest nööri ostma...

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et nöör teid küll terveks ei ravi. Esiteks peab ennast siiski iga päev pesema. Kaebuste järgi eeldaks, et tegemist on tõesti seenpõletikuga. Kirjeldatud kreemid seent ei ravi. Korrektse diagnoosi saab siiski panna alles peale teie läbivaatust ja vajadusel ka lisauuringute tegemist. Leidke endale korralik nahahaiguste arst või külastage meestearsti.
Edu soovides
Margus Punab