Kas lõigata eesnahka 31.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem selles, et eesnahk liiga pikk. Lõdvas oleksu ulatub koguaeg üle sugutipea, kõvastudes, peab ise tagasi lükkama. Vahekorra ajal eriti ei häiri, muidugi, kui kondoomi kasutada, siis on problee, sest see tuleb kohuaeg maha.
Ja kuna eesnahk on koguaeg suguti pea peal, siis on suguti pea väga hell ja ise sead puudutada on äärmiselt ebamugav. Saab ainult märja käega kinni võtta ,sest sugutipea on väga hell. Ja tänu sellele et sugutipea on hell läheb ka kiiresti lahti. Et kas aitaks kui lasta nahka lühemaks teha. KAs sellisel juhul kaoks sugutipea hellus mingi aja pärast ära?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühest vastust ei ole. Lõdvas olekus katab eesnahk pea kõigil meestel peenise pea. Eesnaha pikkus ei tohiks tekitada peenise pea tundlikust.
Lõigata saab ja võib sellest ka abi saada. Siiski soovitan üheksa korda mõelda ja alles siis lõigata lasta. Asjalikumat nõu saab teile anda vaid peale läbivaatust.
Edu soovides
Margus Punab