liiga kitsas eesnahk 12.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,

Pöördun teie poole probleemiga, et eesnahk ei tule üle peenise pea (st eesnaha ülemine nahariba umbes sentimeetri-pooleteise ulatuses on liiga kitsas). Olen proovinud eesnahka venitada, kuid mingeid olulisi parenemisi ei ole olnud. Vanust on mul 16 ja kahjuks olen ma selle probleemiga tegelemist aina edasi lükanud, mis aga lõpuks juba liialt psüühhikat mõjutama on hakanud.

Kuivõrd keeruline (ja valus) on eesnaha korrigeerimise operatsioon ja kui kaua umbes kulub umbes operatsioonist paranemiseks ning kas opiga kaasneb ka pikem haiglas olema pidamine? Lisaks - kui palju selline lõikus maksab?

Ette tänades,
.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Optimaalse meetodi eesnaha kitsenemise raviks saab määrata alles peale teie läbivaatust. Mina teostan eesnaha operatsioone ainult päevastatsionaari korras - see tähendab, et lahkute haiglast mõni tund peale operatsiooni. Operatsiooni saab teha nii kohaliku tuimestuse kui ka üldnarkoosi all. Operatsiooni hind Elite kliinikus on sõltuvalt operatsiooni tüübist ja narkoosi valikust 2000-5000 EEK.
Edu soovides
Margus Punab