punetus munandi all 09.07.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

millest võivad olla tingitud punased laigud nahal munandite all (reite üleval sisekülgedel), palava ilmaga higistamisel tekib ka kihelus ja valu kõndimisel (kintsud hõõruvad üksteise vastu siis on valus kõndida). kuna töö on istuva iseloomuga siis võiks arvata et tekiks justkui nn. haudumine. ´Kas peaks arstile näitama minema, tegu on äkki mingi seenega, mis vajaks ravi? Kas siis nahaarsti või androloogi juurde?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Abi saab mõlema mainitud arsti käest. Tegemist on põletikuga, mida soodustab soe ilm ja halvad hügieenitingimused. Ravi koosneb 1-2 eritüübilisest põletikuvastasest kreemist.
Edu soovides
Margus Punab