teismelise tütre kasvuaeg 05.02.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan Teile veidi kummalise murega, nimelt mu 16-aastase tütre rinnad ei kasva, kõik muu on korras ja nii nagu peab. Tervis samuti korras, sööb korralikult ja käib ka veidi trennis (võitluskunstid).
On soovitatud nt minipille (pidavat andma juurde naissuguhormooni), mille puhul ma kahtlustan võimalikke hilisemaid tüsistusi ja pealekauba on ta ju süütu ega ela mingit suguelu.
Olen ka kuulnud, et koolistress pidi mõjutama lapse normaalset füüsilist arengut, kuigi olen omalt poolt kõik teinud, et seda oleks vähem.
Kas saaks kuidagi looduslikult soodustada, et ikka nad hakkaksid kasvama? Või peaks veel veidi ootama?
Aitäh vastuse eest ja kõike head soovides
murelik ema

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Selle jaoks on täiesti rohud olemas - las ikka määrab need endokrinoloog, sest 15-16 aastaks peavad tüdrukutel olema tsüklid ja keha paigas. Olgu nad sõdalased, kodutütred või lahke anniga plikatirtsud. Kui paigas ei ole, siis peaks ka altpoolt laskma üle kontrollida. Kui arst määrab hormoonravimid, siis peaks neid ka võtma, sest muidu on pärast kurvad tagajärjed - lapsesaamistel jne.
sass