Enurees 13.08.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mu lapsel on/oli enurees. Ka päevasel ajal ta vahel ei jõua wc. Hetkel ta on 8 aastane. Käisime 2019 aasta sügisel ka laste arsti vastuvõtul oma murega, vaadati, tehti kõik analüüsid, need olid korras. Hakkasime kasutama alarmaoaraati ja vähem kui kuuga oli kõik korras. Laps ärkas vahepeal ka äis öösel wc. Võib-olla mõni üksik kord juhtus õnnetus. Kuid nüüd see suvi on kõik tagasi, pissib peaaegu iga öö, on ka kuivi õid. Kas enurees võib siis uuesti tekkida? Mida peaks tegema? Kuid nüüd on nii, et pissib vastu hommikut. Kui väiksena magas rahus loigus edasi, siis nüüd ärkab üles, teeb oma voodi korda, võtab märjad linad ära ja magab edasi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
See on siiski samm edasi. Hea, et poiss üles ärkab. Võiksite uuesti alarmi kasutada, sest teate, millal ta voodit märgab. Praegu on reaalne, et ta siiski kasvab sellest välja.
Lugupidamisega
Anu Sööt