Kõrgem koht lapse peas 25.10.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mõned nädalad tagasi avastasin, et lapsel (4 kuud) on üle otsmiku kõrgem triip. Ninajuurest otse üles. Teised inimesed ei saa aru millest ma räägin, aga ma ise näen ja tunnen seda käega. Samuti on tal lõge juba päris pisike. Peale sündi tehti talle aju UH muudel põhjustel ( seal kirjas, et ajustruktuurid normaalsed). Kas võib olla, et on midagi halvasti või on see eakohane kolju arengu juures? Olen lugenud infot "metopic ridge" ja "metopic suture" ja selle põhjal võib olla kõik hästi või siis ka mitte. Lisasin pildi ka peakujust pealt vaadatuna. Muidu poiss tubli, keerab üle parema külje kõhuli ennast, haarab mänguasju enda ees, naeratab palju, kui temaga rääkida ning tõmbab ennast kaldpinnalt kätest hoituna istuma. Sündides oli 52cm pikk ja 3970g nüüd nelja kuuselt 64cm ja 7900, pea ümbermõõt 41cm.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Arvestades andmeid, mida edastasite, on Teie lapse koljuga kõik korras.
Edu!
Lugupidamisega
Anu Sööt