Raputamine või mitte? 23.08.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine. Kuu vanune laps nutab öösiti gaasivalude tõttu, ühel õhtul venis nutt pikemaks. Laps oli minu vastas, toetasin pead ilusti. Kuna ei osanud midagi teha läksin paratamatult endast välja ja tegin paar kiiremat ja äkilisemat kussutamist kikivarvukil. Olen internetist palju lugenud raputamise sündroomi kohta. Räägitakse, et last tuleb ikka väga jõhkralt raputada, et vigastused tekiksid. Kas see kiirem ja äkilisem üles-alla hüpitamine on võrdväärne raputamisega?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Ärge muretsege, raputamine on tõesti midagi hoopis jõhkramat. Katsuge siiski rahulikuks jääda ja teha sujuvaid liigutusi. Aitab paremini.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt