Lapse närvisüsteemi häired 12.02.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 6 aastase poisi vanaema. Meil on väga suur mure ja palume Teie abi. Laps läheb sageli närvi, tühiste asjade pärast või mõne õpetussõna pärast. Aga probleem on selles, et last pole enam võimalik maha rahustada. Edasi järgneb asjade loopimine, lõhkumine ja mis veel kõige hullem on rusikaga emale kallale minek. Löögid lähevad emale kõhtu, näkku, on püüdnud ema kõrist kägistada ja tulnud ka noaga kallale. Selline nn.märatsemine kestab mitmeid tunde.
Laps ei rahune maha ükskõik, mida teha, vastuseks ikka ei taha ja ei lähe jne.See on tõesti uskumatu, aga ei ole võimalik last maha rahustada.Muidu on laps olnud terve ja tubli, loeb ja kirjutab juba 5 aastaselt.Laps käib lasteaias ja väljaspool kodu ja võõraste juuresolekul ta nii ei tee. Meid paneb väga muretsema, miks laps nii käitub ja mida saaks või peaks ema tegema?Eeldada, et ema vahel isegi pool päeva lapse märatsemise juures rahulikuks suudaks jääda, ei saa.Palun aidake meid!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Soovitan siiski pöörduda psühhiaatri vastuvõtule, sest selline mure ei kuulu neuroloogi pädevusse.
Lugupidamisega
Anu Sööt