stress ja lasteaed 30.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
2a. Tütar läks septembrist lasteaeda,kus ka kohanes üllatavalt kiiresti ja probleeme pole olnud. Kasvatajad on alati kiitnud,superlaps-paremat pole tahtagi. Kuid mind teevad murelikuks tema sagedased haigused. Põhilised on seed nohu-köha jne... kuigi eelnevalt pole eriti haigustega muret olnud. Pikamalt asja üle analüüsides ja last jälgised,panin tähele et tütar väsib nädala lõpuks ära, ei taha ärgata,ei taha lasteaeda,kuigi lasteaia ukse juures on kõik mured kadunud. ja järgmisel nädalal on laps haige(tavaliselt teisipäev,kolmapäev) Seostasin seda stressiga/ülierutusega mis on seoses lasteaias käimisega kaasnenud. Pakkusin ise kasvatajale varjandi välja et kui prooviks nii et kord nädalas laseks lapsel kauem magada ja välja puhata,kuid selle ideega poldud rahul. Öeldi,et lapsel peab kindel režiim olema ja kui see saavutatud on tal endal kergem,ning muidu ei saa aru miks vahepeal võib kauem magada ja süüa teistel kellaaegadel. Kas need rahutud nädala lõpud ja jonnimised mis kaasnevad väljamagamatusega,tuleb lihtsalt ära kannatada? Laps magab päeval 3h ja öösel 11-12h.
Tahaks last aidata kuid ei tea kuidas? Kuidas jagu saada stressist ja mida ma teha saaksin et kõigil oleks rahulolu garanteeritud!(PS! tööl kahjuks peab käima ja E-R 9-15,range ülemus)
Ning kui lapsel on köhajäägid veel haigusest,tohib ujuma minna,kuigi suur tõenäosus et vesi on talle külm,kuna pole aug. kuust saati jaheda veega karastanud. Haiguste tõttu olen ikka soojemat vanni teinud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et laps saab piisavalt magada. Samuti pooldan ühesugust päevarezhiimi. Lapsed kohanevad eluga lasteaias tavaliselt 6 kuu kuni 1 aasta jooksul.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt