Lapse onaneerimine 27.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem on lastesõimes käiva 2,5 - aastase tütarlapsega, kes peaaegu iga päev lõunase magamise ajal onaneerib( kasvataja jutu põhjal). Ta jääb alguses magama, kuid varsti ärkab- keerab end kõhuli, paneb käed kõhu alla.
Sellele järneb aktiivne keha liigutamine üles- alla. Seejuures ta väga higistab.
Kui aktiivne tegutsemine lõpeb on laps läbimärg. Ta nägu särab rõõmust. Emaga ei ole kasvataja sellest otseselt rääkinud, juttu on olnud ainult higistamisest, kuid ema väidab, et laps kodus ei higista.
Palun andke nõu selles küsimuses. Aitäh!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse tegevus tuleks katkestada ja tema tähelepanu juhtida millelegi huvitavale. Kui sellest ei ole abi, siis tuleb emaga siiski rääkida. Onaneerimises ei ole midagi lapse tervisele ohtlikku, kuid see segab teisi lapsi ja samas viitab antud lapse üksindustundele.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt