3,5-aastase käevalu 04.07.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

3,5-aastast tüdrukut vaevab teist kuud kummaline käevalu paremas käes. Valu kestus on lühike, minut või isegi vähem, aga selle ajal ta ei saa kätt tõsta ega sõrmedega midagi haarata. Võtab vasaku käega paremast kinni ja tõstab niiviisi paremat kätt ning ütleb, et käsi valutab. Kui küsin, kust on valus, näitab randmele, labakäele ja sõrmedele. See asi võib päevas korduda 3-5 korda, aga samas võib mitu päeva järjest ka valuta mööduda. Selle valu pärast pole ta mulle ükskord jalutades paremat kätt andnud ja on korra ka käes olnud asja maha pillanud. Valuvälisel ajal toimetab ta käega täiesti normaalselt. Mis võib olla sellise valuhoo?krambi? põhjuseks ja kas sest oleks võimalik vabaneda?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Hootise käevalu põhjuseks on tõenäoliselt kramp, mistõttu täpsustavateks uuringuteks ja nende järgselt ravi määramiseks on vajalik neuroloogi konsultatsioon.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

3-aastase jõuetus

Minu poeg on 3,5-aastane. Umbes aastaselt panin tähele, et ta on liigagi rahulik ja väheaktiivne laps. Liikumisega seotud mängud teda ei huvitanud, pigem vaatasime koos raamatut, panime klotse jne. Sellest ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et tuleks kindlasti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: